KONST / Litografier / Färglitografi 11922023

nr 1192 2023

Gerda Ã…kesson

(1909-1992), Sverige

Färglitografi, Ballerina. Signerad, numrerad 188/260. Motivet: 55x43 cm

Gerda Åkesson, svensk målare född 1909, död 1992.

Utrop:

500 kr

Såld:

200 kr

måndag 2 juli 2018
kl 20:27:46

Gerda Ã…kesson

Läs mer om Gerda Ã…kesson