KONST / Litografier / Färglitografi 11922023
*
nr 1192 2023
Gerda Ã…kesson
(1909-1992), Sverige
Färglitografi, Ballerina. Signerad, numrerad 188/260. Motivet: 55x43 cm
Gerda Åkesson, svensk målare född 1909, död 1992.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 juli 2018
kl 20:27:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/6 23:26:23
1
100 kr
20/6 14:54:20
2
150 kr
2/7 20:22:47
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: balettdansöser ballerina ballerinor balletdansös flicka färglitografi gerda åkesson grafik kvinna kvinnor litografi litografier litografiskt blad sverige
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:31
-
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:58
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47
-
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:58
-
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:09
*
Gerda Ã…kesson
Gerda Åkesson, svensk målare född 1909, död 1992.
nr 1192 2023
Gerda Ã…kesson
(1909-1992), Sverige
Färglitografi, Ballerina. Signerad, numrerad 188/260. Motivet: 55x43 cm
Gerda Åkesson, svensk målare född 1909, död 1992.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 juli 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/6 23:26:23 | 1 | 100 kr |
20/6 14:54:20 | 2 | 150 kr |
2/7 20:22:47 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: balettdansöser ballerina ballerinor balletdansös flicka färglitografi gerda åkesson grafik kvinna kvinnor litografi litografier litografiskt blad sverige
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:31 -
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:58 -
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47 -
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:58 -
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:09